Sceny biegu w filmie

Bieg po zdrowie. 10 najlepszych scen biegu z filmów. Producenci filmowi prawie w każdym filmie akcji obowiązkowo dodają scenę pościgu samochodowego. Jest efektownie, jest szybko, fajnie się ogląda. Bieganie nie cieszy się takim powodzeniem, ale powstało sporo scen biegu przy których blednie większość pościgów samochodowych. I oto lista 11 najlepszych scen biegu. Tak żeby było na okrągło. Starocie typu Maratończyk, albo Biegnij Lola Biegnij pomijam milczeniem. Mamy inne czasy, nie chce mi się bawić w archeologa. Ok, to jedziemy, czy też raczej biegniemy; kto biegnie, w jakich okolicznosciach i jak trudno mu się biega, w skali od 1 do 10.

10. Phebes Run – Lisa Kudrow i Jennifer Aniston, czyli Rachel i Phebe z Przyjaciół. Stopień trudności 11. Nie da się tak biegać, ale kontekst kapitalny.

9. Indiana Jones vs wielka kula w Poszukiwaczach Zaginionej Arki. Scena godna pastiszów z Leslie Nielsenem. Mimo wszystko przeszła do historii jak i cała seria z Indianą Jonesem. Stopień trudności 8.

8. Forest Gump. Generalnie Tom Hanks biega w filmie co chwilę. W najlepszym momencie biega z nudów od wschodniego wybrzeża USA do zachodniego. W międzyczasie zapuszcza brodę. Stopień trudności 2. Łatwo, pod warunkiem, że możesz biegać kilka lat bez przerwy.

7. Rocky wbiega na schody. Entuzjazm zaraźliwy niczym choroba weneryczna w tureckim haremie. Porwał całe miasto, aż chce się biegać patrząc na ten kawałek. Biegnie Sylwester Stallone. Stopień trudności 7. Końcówka 10. Niesiągalne dla zwykłego śmiertelnika.

7.1 Baywatch. Musiałem to gdzieś upchnąć. Klasyk. Przypomniałem sobie kiedy numer już poszedł do druku.

6. Jack Sparrow ucieka przed ludożercami w Skrzynce Umarlaka. Mimo, że Johny Depp biegać nie lubi to mamy tu klasyczny sprint. Skala trudności 5. Niezbyt trudno .Każdy potrafi. Coś na zasadzie – jeśli trzeba podbiec do autobusu to i grubas daje radę. Niestety tutaj potknięcie grozi zjedzeniem.

5. Lord of the rings. The Three Hunters. Aragorn, Legolas i Gimil gonią kilkudziesięcio… hmm… orkową grupę orków.. Druga część Władcy Pierścieni. Tutaj się biegnie siłą woli. Żadne nogi tego nie wytrzymają. Właściwie elf nawet nie dostał zadyszki więc nogi wszystkich innych ras nie wytrzymują. Krasnolud jako urodzony sprinter, zabójczy na krótkich dystansach też dobiegł. Skala trudności – 9, gdyby tylko nie trwało to trzy dni.

4. Pierwszy sprinter Hollywood – Tom Cruise – Mission Impossible III. Tom właściwie biega w większości swoich filmów, ale w tej scenie biegnie wszystkim co ma. Jest cholernie przekonywujący. Odpowiednie ujęcie kamery i mamy najszybszego człowieka na świecie. On po prostu lubi biegać:

3. James Bond goni jak może freerunnera w Casino Royale. Epicki pościg. Skala trudności: niech ktoś spróbuje dogonić freerunera.

2. Apocalypto. Przerażająco realne dzieło Mela Gibsona. Druga część filmu to wielogodzinna ucieczka przed śmiercią. Najbardziej prawdziwa scena ze wszystkich tu przedstawionych. Skala trudności – poza skalą.

1. King kong – epicka „przebieżka” z dinozaurami, kończąca się czymś w rodzaju katastrofy kolejowej. Tylko Rockiemu bieganie sprawia więcej radości. Nie próbujcie tego w domu. Biegnie Adrien Brody, Jack Black i reszta marynarzy, ze statku który przypłyną po King Konga.

I można by na tym zakończyć, ale właściwie po co biegać, skoro można mieć Mercedesa Smarta.
Arnold Gubernator Kalifornia demonstruje jak normalny człowiek powinien wsiadać do Mercedesa Smarta skoro już musi nim jechać.